Odkazy na stránky

Česká gymnastická federace

Progym

Gymnet

Sportovní net

Sokol Brno

Bohemians Praha

UEG - European
Union of Gymnastics


FIG - Mezinárodní
gymnastická federace






Aktualizace stránek byla k 1. 1. 2010 ukončena


5. 12. 2009       Mistrovství České republiky družstev žen - Brno
Závod se konal ve sportovní hale T. J. Sokol Brno I. Všechny ligové soutěže proběhly v sobotu 5. 12. 2009 ,
vzhledem k malému počtu přihlášených družstev do ligových soutěží.
#             Výsledky             [ Extraliga ]    [ I. liga ]    [ II. liga ]


15. 11. 2009       Přebor Libereckého a Ústeckého kraje - Liberec
V termínové listině ČGF je vypsán závod " Přebor Libereckého a Ústeckého kraje " pak ve výsledcích jsou
zvlášť výsledky Libereckého kraje o účasti třech družstev ( SG Liberec , TJ Doksy , Slovan Frýdlant ) a
zvlášť výsledky Ústeckého kraje o účasti dvou družstev ( KSG Most , KSG Chemopetrol Litvínov a
jednotlivců SKDM Děčín , když v polovině kategorií soutěží jen jedno družstvo ). Jaká byla účast na přeborech
družstev v ostatních krajích ? Asi nic moc , když se pak dočteme zprávu , že Mistrovství České republiky
družstev žen se koná v jednom dni , vzhledem k malému počtu přihlášených družstev do ligových soutěží.
Může někdo říci co se děje v České gymnastice ? Komrsková a Šikulová sice stoupají v žebříčku SP , to víme.
Ale co se děje v oddílech ? To nevíme. Podělte se s námi o Vaše názory.
#             Výsledky             [ Ústecký kraj ]


14. - 15. 11. 2009       Memoriál Jana Gajdoše - Brno
Mezi žákyněmi zvítězilo družstvo CSS Cetate Deva z Rumunska , před družstvem Sokol Brno I.
Česká gymnastka Petra Fialová zvítězila ve víceboji jednotlivkyň a postoupila do nedělního finále dvojic.
Mezi postupujícími do finále je i Simona Kozáková , Julie Hájková a Nadine Kanonová z českých děvčat.
Mezi žáky zvítězilo družstvo RBGF z Belgie a v jednotlicích David Jessen Sokol Brno I.
Z českých gymnastů postoupil také do finále Michal Šmejkal ze Sokola Praha Vršovice.
#             Výsledky             [ Žákyně družstva ]    [ Žákyně víceboj ]    [ Žáci družstva ]    [ Žáci víceboj ]
Ve finále dvojic zvítězil pár Anna Maria Ocolisan z Rumunska a Miha Šmigoc ze Slovinska.
Českým gymnastům se do finále postoupit nepodařilo , Petře Fialové nevyšla sestava na bradlech.
#             Výsledky             [ Finále dvojic ]


13. - 15. 11. 2009       Závod SP " DTB Pokal " Stuttgart - Německo
Kvalifikace na jednotlivých nářadích dopadla pro české gymnastky Janu Komrskovou a Janu Šikulovou
stejně jako před týdnem na SP v Osijeku , tedy postupem do finále překoku , kladiny a bradel.
Jana Komrsková potvrdila první místo z kvalifikace přeskoku a ve finále získala zlatou medaili.
Kvalitnější konkurence gymnastek než na SP v Osijeku znamenalo pro Janu osmé místo ve finále na kladině.
Jana Šikulová po kvalifikaci bradel šestá , postoupila ve finále o jeden stupínek na páté místo.
#             Výsledky    [ Finále nářadí ]


7. - 8. 11. 2009       Závod SP v Osijeku - Chorvatsko
Na mítink se přihlásilo 140 gymnastů a gymnastek ze 30 zemí světa.
Českou gymnastiku reprezentují Jana Šikulová , Jana Komrsková a Martin Konečný.
Jana Komrsková potvrdila stoupající formu a na přeskoku ve finále získala zlatou medaili , ke které přidala
stříbrnou madaili za druhé místo ve finále žen na kladině , kde podlehla pouze gymnastce Sui Lu z Číny.
Jana Šikulová zase zabojovala na bradlech ( po kvalifikaci čtvrtá ) a ve finále zacvičila na stříbrnou medaili.
Martin Konečný obsadil ve finále bradel páté místo.
#             Výsledky    [ Finále nářadí ]


5. - 8. 11. 2009       Pohár olympijských nadějí - Liberec
Závod OH nadějí je určen mladým talentovaným sportovním gymnastům a gymnastkám.
Uskutečnil se v gymnastické tělocvičně Tipsport Arény již počtvrté , ale poprvé pod novým názvem.
Soutěže juniorek se zúčastnily gymnastky Číny , Maďarska , Polska , Rakouska a České republiky.
Družstva : mezi juniorkami vyhrály závodnice Číny ( 225,000 ) , druhé místo Maďarsko ( 196,100 )
třetí místo Česká republika ( 193,500 ) , čtvrté místo Polsko ( 180,150 ) a páté místo Rakousko ( 178,350 )
Víceboj juniorky : 1. Sixin Tan - Čína ( 56,450 ) , 2. Yelinzi Zhang - Čína ( 55,800 )
3. Shihua Chen - Čína ( 55,050 ) , nejlepší z našich Jáňová Alice ( 49,150 ) skončila pátá
Další pořadí našich juniorek : 8. Barešová Veronika ( 48,750 ) , 13. Schusterová Tereza ( 47,850 )
17. Machátová Vendula ( 46,250 ) , 18. Hedvábná Petra ( 46,200 ) , 19. Pluskalová Veronoka ( 45,550 )
#             Výsledky    [ Juniorky - družstva ]    [ Juniorky - víceboj ]


31. 10. 2009       Sokol Grand Prix Brno De Gymnastique - Brno
Oddíl SG Sokol Brno pořádal mezinárodní závod třinácti smíšených párů ve sportovní gymnastice ,
za účasti gymnastů Německa , Rakouska , Holandska , Polska a Maďarska ve sportovní hale TJ Sokol Brno I.
Vítězem letošního ročníku se stal německý pár Helge Liebrich a Marie Hindermann ( Německo )
Druhé místo obsadil český pár Martin Konečný a Jana Komrsková ( Česká republika )
Třetí místo obsadil rakousko - český pár Fabian Leimlehner ( Rakousko ) a Jana Šikulová ( Česká republika )
#              Výsledky             [ Finále ]       [ Semifinále ]       [ Kvalifikace ]


23. - 24. 10. 2009
GK Vítkovice Cup - 3. závod ČP Ostrava - Vítkovice
#             Výsledky     [ Žákyně ]    [ Kadetky ]    [ Juniorky - Ženy ]


12. - 18. 10. 2009
MS v gymnastice jednotlivců - Londýn - Anglie
MS zahájilo nový olympijský cyklus , vedoucí k olympijským hrám , které bude Londýn hostit v roce 2012.
Českou sportovní gymnastiku reprezentují mezi ženami Jana Komrsková , Jana Šikulová , Eva Verbová ,
Kristýna Pálešová a mezi muži Martin Konečný , který se potýká se zraněním a vzhledem k programu
MS 2009 v Londýně se soustředil na kvalifikační závod v prostných , na koni našíř a na hrazdě.
Český gymnasta Martin Konečný zahájil kvalifikaci na prostných ( 14,050 ) , následoval kůň našíř ( 13,325 )
a nakonec hrazda ( 10,100 bodu ) , kde upadl při druhém saltu , sen o účasti ve finále na hrazdě se rozplynul.
Gymnastika ženy - kvalifikace
Na základě doporučení lékaře českého týmu vedení naší výpravy se rozhodlo nepostavit Kristýnu Pálešovou
do kvalifikace a zbytečné riskovat případné zranění z důvodu zhoršení natažených kolenních vazů.
Eva Verbová za své sestavy obdržela od rozhodčích celkovou známku 48,900 bodu ( přeskok - 12,700 ,
bradla - 12,500 , kladina - 11,850 , prostná - 11,850 ) a osadila 50. místo v kvalifikaci víceboje.
Jana Šikulová nastoupila v kvalifikaci na bradla s výslednou známkou 11,850 ( chyba a pád při ginger saltu ).
Jana Komrsková na přeskoku održela známky 13,900 za pvní a 13,725 za druhý skok - průměr 13,812 bodů.
Tato známka nestačí na postup do finále přeskoku mezi osm nejlepších , výsledkem je 11. místo .
Kladinu zacvičila Jana bez pádu a za sestavu dostala od rozhodčích výslednou známku 13,200 bodu.
#             Výsledky kvalifikace ženy
Finále víceboje
1. Sloan Bridget ( USA ) 57,825 ; 2. Bross Rebecca ( USA ) 57,775 ; 3. Tsurumi Koko ( JPN ) 57,175
Finále přeskok ženy
1. Williams Kayla ( USA ) 15,087 ; 2. Kaeslin Ariella ( SUI ) 14,525 ; 3. Dufournet Youna ( FRA ) 14,450
Finále bradla ženy
1. HE Kexin ( CHN ) ; 2. Tsurumi Koko ( JPN ) ; 3. Bross Rebecca ( USA ) a Porgras Ana ( ROU )
Finále kladina ženy
1. Deng Linlin ( CHN ) 15,000 ; 2. Mitchell Lauren ( AUS ) 14,875 ; 3. Hong Ivana ( USA ) 14,550
Finále prostná ženy
1. Tweddle Elizabeth ( GBR ) 14,650 ; 2. Mitchell Lauren ( AUS ) 14,550 ; 3. Sui Lu ( CHN ) 14,300
#             Výsledky finále ženy     [ Víceboj ]    [ Přeskok ]    [ Bradla ]    [ Kladina ]    [ Prostná ]


18. - 25. 7. 2009
Evropský festival mládeže EYOF - Tampere - Finsko
Gymnastika EYOF - Tampere                    Oficiální stránky EYOF - Tampere
Mladí sportovci z celé Evropy se sjedou do Tampere , finského hlavního města , soutěžit na
Evropském olympijském festivalu mládeže , který se koná jednou za dva roky.
Českou sportovní gymnastiku reprezentují Fučková Nikola , Hedvábná Petra a Jáňová Alice.
Vítězkami souteže družstev se staly gymnastky Ruska , před družstvem Rumunska a Nizozemska.
České družstvo v kvalifikaci obsadilo 20. místo , získalo 96,600 bodů.
Nejlepší z našich Fučková Nikola skončila na 37. místě , součtem 49,650 bodů , to však bohužel na finálovou
čtyřiadvacítku vícebojařek nestačilo. Hedbávná Petra obsadila 55. místo ziskem 46,550 bodů a Jáňová Alice
65. místo , ziskem 44,300 bodů. Do finále na jednotlivých nářadích žádná z našich děvčat nepostoupila.
#             Výsledky     [ Kvalifikace ]    [ Družstva ]    [ Finále víceboje ]
#             Výsledky finále nářadí     [ Přeskok ]    [ Bradla ]    [ Kladina ]    [ Prostná ]


19. - 21. 6. 2009
Mistrovství České republiky jednotlivkyň - Brno
MČR jednotlivkyň ve sportovní gymnastice kategorie juniorek A a žen MT ( mistrovská třída )
Závod se konal ve sportovní hale T.J. Sokol Brno I. , Kounicova 22 , Brno.
Výsledky víceboje
Ženy MT - mistrovský titul získala Kristýna Pálešová ( 54,600 ) s dvoubodovým náskokem před
svými oddílovými kolegyněmi ze Sokola Brno I. , Evou Verbovou ( 52,900 ) a Janou Šikulovou ( 52,700 )
Juniorky A - mistrovský titul vybojovala Tereza Schusterová ( 46,650 ) - A. C. Sparta Praha ,
druhá Alice Jáňová ( 46,650 ) - Sokol Brno I. , bronz vybojovala Petra Hedbávná ( 46,100 ) - Sokol Brno I.
#             Výsledky     [ Ženy MT - víceboj ]    [ Juniorky A - víceboj ]

Výsledky finále nářadí
Přeskok - ženy 1. Komrsková Jana ( Sokol Brno I. ) 14,250
2. Ožanová Veronika ( TJ Sokol Moravská Ostrava I. ) 13,775 , 3. Šikulová Jana ( Sokol Brno I. ) 13,425
Bradla - ženy 1. Pálešová Kristýna ( Sokol Brno I. ) 14,500 , 2. Šikulová Jana ( Sokol Brno I. ) 14,200
3. Verbová Eva ( Sokol Brno I. ) 13,600
Kladina - ženy 1. Komrsková Jana ( Sokol Brno I. ) 14,400 , 2. Pálešová Kristýna ( Sokol Brno I. ) 13,900
2. Šikulová Jana ( Sokol Brno I. ) 12,350
Prostná - ženy 1. Šikulová Jana ( Sokol Brno I. ) 12,950 , 2. Pálešová Kristýna ( Sokol Brno I. ) 12,900
3. Mader Jasmin ( OFT - Rakousko ) 12,750
#             Výsledky finále ženy     [ Přeskok ]    [ Bradla ]    [ Kladina ]    [ Prostná ]

Přeskok - juniorky 1. Fučková Nikola ( GK Vítkovice ) 12,550
2. Machková Hana ( TJ Sokol Hradec Králové ) 12,350 , 3. Schusterová Tereza ( AC Sparta Praha ) 12,725
Bradla - juniorky 1. Jáňová Alice ( Sokol Brno I. ) 11,450 , 2. Schusterová Tereza ( AC Sparta Praha ) 11,100
3. Hedvábná Petra ( Sokol Brno I. ) 10,200
Kladina - juniorky 1. Meixner Christina ( OFT - Rakousko ) 12,250
2. Nosková Lucie ( Sokol Kampa Praha ) 12,100 , 3. Hedvábná Petra ( Sokol Brno I. ) 11,900
Prostná - juniorky 1. Fučková Nikola ( GK Vítkovice ) 13,100
2. Jáňová Nika ( Sokol Brno I. ) 12,550 , 3. Hedvábná Petra ( Sokol Brno I. ) 12,250
#             Výsledky finále juniorky     [ Přeskok ]    [ Bradla ]    [ Kladina ]    [ Prostná ]


12. - 14. 6. 2009
Mistrovství České republiky jednotlivkyň - Vysoké Mýto
MČR ve sportovní gymnastice kategorie starší žákyně , žákyně A , kadetky , juniorky B a ženy B.
Pořadatelem závodu , kterého se zúčastnilo 158 závodnic z 37 oddílů , byl oddíl SG Vysoké Mýto.
Starší žákyně - zvítězila Kányai Anna Maria - TJ Stadion Ústí n. L. ,
druhá Vohryzková Laura - AC Sparta Praha , třetí Hájková Julie - TJ Sokol Kladno.
Žákyně A - na prvním místě se umístila Dundrová Monika - AC Sparta Praha ,
před Vyhlídalovou Markétou - TJ Pozemstav Prostějov a Fricová Barbora - GK Šumperk.
Kadetky - zvítězila Fialová Petra - Sokol Brno I. , druhá Ochynská Tereza - TJ Sokol Moravská Ostrava
a třetí Kozáková Simona - GK Šumperk.
Juniorky B - na prvním místě se umístila Frýdová Valentýna - Lokomotiva Pardubice ,
před Stejskalovou Petrou - TJ Sokol Kampa a Bromovou Denisou - Sokol Brno I.
Ženy B - zvítězila Uhrová Barbora - GK Vítkovice , druhé místo obsadily Kobrlová Tereza - SKDM Děčín
společně s Opočenskou Kristýnou - TJ Slovan Praha , Cardová Pavlína - SKDM Děčín deváté místo.
#             Výsledky     [ Ženy B ]    [ Juniorky B ]    [ Kadetky ]    [ St.žákyně ]    [ Žákyně A ]


23. 5. 2009
21. ročník závodu " Memoriál Marie Široké " Praha
Pořadatelem závodu byl oddíl SG TJ Bohemians Praha , juniorky a ženy soutěžily v jedné kategorii.
Původně bylo přihlášeno 80 děvčat , do vlastní soutěže nastoupilo 64 gymnastek. Výsledky jsou následující.
Žákyně A : 1. Julie Hájková ( 62,50 bodů ) Sokol Kladno , 2. Laura Vohryzková ( 62,35 ) AC Sparta Praha
3. Anna Maria Kányai ( 59,90 ) TJ Stadion Ústí nad Labem. Umístění SKDM Děčín - 28. Hudečková Kristina
Kadetky : 1. Natálie Chalupová ( 44,450 bodů ) TJ Bohemians Praha ,
2. Tereza Ochynská( 44,300 ) Sokol Moravská Ostrava , 3. Gabriela Štefánková ( 43,950 ) AC Sparta Praha.
Juniorky a ženy : 1. Tereza Schusterová ( 48,850 bodů ) AC Sparta Praha ,
2. Anna Nyklová ( 46,150 ) Sokol Kampa Praha , 3. Daniela Dubčeková ( 46,050 ) TJ Bohemians Praha.
Umístění gymnastek SKDM Děčín - 9. Kobrlová Tereza ( 43,900 ) , 11. Cardová Pavlína ( 43,050 ).
#         [ Výsledky ]


25. 4. 2009
16. ročník závodu " Memoriál Evy Bosákové " Praha
Závod se konal v sobotu 25. dubna 2009 v gymnastické hale TJ Slovan Praha.
Simona Kozáková z GK Šumperk , byla nejlepší závodnicí a odváží si pohár Českého klubu Olympioniků.
Finále kladina : 1. - Lucie Nosková ( Sokol Kampa Praha ) , 2. - Simona Kozáková ( GK Šumperk )
3. - Joefien Sterckx ( Gymgroep A.S. - Holsbeek )
Dvojboj - absolutní pořadí : 1. - Simona Kozáková ( GK Šumperk )
2. - Szabadfi Szilvia ( Postás - Matáv SE. Budapest ) , 3. - Harásková Viktorie ( GK Šumperk )
Dvojboj ženy : 1. - Szabadfi S. ( Postás - Matáv SE. Budapest ) , 2. - Nyklová Anna ( Sokol Kampa Praha )
3. - Cardová Pavlína ( SKDM Děčín ) ; umístění SKDM Děčín 7. Kobrlová Tereza , 9. Kukalová Petra
Dvojboj juniorky : 1. - Lucie Nosková ( Sokol Kampa Praha )
2. - Sterckx Josefien ( Gymgroep A.S. - Holsbeek ) , 3. - Aerts Laura ( Gymgroep A.S. - Holsbeek )
Dvojboj žákyně : 1. - Kozáková Simona ( GK Šumperk ) , 2. - Harásková Viktorie ( GK Šumperk )
3. - Hupczik Vivien ( Postás - Matáv SE. Budapest )
#             [ Výsledky ]


#

# # # # # # # # # # # #